Informujemy, że wykorzystujemy dane zapisane za pomocą plików cookies. Służą one lepszemu dostosowaniu naszej oferty do Państwa potrzeb. Można je wyłączyć, modyfikując ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ukryj komunikat

treść allerta


DlaDucha.pl >> Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Ochrona  transakcji
 
Serwis DlaDucha.pl przy współpracy z firmą PayU zapewnia każdemu Klientowi bezpieczeństwo dokonywanych transakcji.
Wszelkie dane dostarczane przez Klienta zawsze są szyfrowane za pomocą protokołu SSL EV (Extended Validation Secure Sockets Layer), który zapewnia ochronę strony internetowej, uniemożliwiając dostęp osób trzecich do danych podawanych podczas procesu zakupowego.
 
 
Zabezpieczenia plików
 
Wszystkie produkty umieszczone w serwisie zabezpieczone zostały tzw. znakiem wodnym (watermarkiem). Taki rodzaj ochrony umożliwia dopisanie do treści publikacji informacji o nabywcy w chwili zakupu. W e-bookach jest ona umieszczona w sposób widoczny (na pierwszej stronie publikacji) i niewidoczny (specjalny kod transakcyjny wkomponowany w treść e-publikacji).
 
Dostarczycielem technologii znaku wodnego dla audiobooków jest firma Fraunhofer-Institut SIT. Watermark w audiobookach wpisany jest w treść nagrania. Nie jest on słyszalny dla ludzkiego ucha, dlatego trudno go usunąć. Zastosowanie zabezpieczenia znakiem wodnym jest rozwiązaniem wygodniejszym dla Klienta, ponieważ do otworzenia pliku nie jest potrzebne dodatkowe oprogramowanie. Dodatkowo pliki można otworzyć na dowolnej ilości urządzeń, które obsługują konkretny format. Technologia znaku wodnego nie pozwala na odczytywanie przez osoby trzecie danych użytkownika.
  
 
Ochrona danych osobowych
 
Serwis DlaDucha.pl chroni dane użytkowników, którzy zdecydowali się na rejestrację w księgarni. Podane przez Klientów informacje są przetwarzane przez serwis jedynie dla potrzeb realizacji zamówienia – nie są udostępniane osobom trzecim w celach niezwiązanych z realizacją zamówień (np. marketingowych). Newsletter przesyłany jest jedynie osobom, które wyraziły dodatkową zgodę na jego otrzymywanie. 
Każdy  użytkownik ma prawo do wglądu i edycji swoich danych. Kwestie zarządzania danymi regulują następujące dokumenty:
  1. Ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. Nr 101 z 2002 r. poz. 926, z późn. zm.),
  2. Ustawa z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204 z poźn. zm.),
  3. Rozporządzenie z dnia 29.04.2004 r. Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne, służące do przetwarzania danych osobowych (Dz.U. Nr 100, poz. 1024).