Informujemy, że wykorzystujemy dane zapisane za pomocą plików cookies. Służą one lepszemu dostosowaniu naszej oferty do Państwa potrzeb. Można je wyłączyć, modyfikując ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ukryj komunikat

treść allerta


DlaDucha.pl >> Dla dzieci >> Bajki i opowiadania >> Przypalona szarlotka

Przypalona szarlotka

Cena: 14.15zł

zamiast: 15.90zł
(zawiera 23% VAT)
lub
Kupując otrzymasz 14 pkt

Zbieraj punkty, a otrzymasz
stały rabat na wszystkie produkty!

Punkty otrzymujesz za:

  • założenie konta
  • zakup publikacji
  • dodanie opinii o produkcie
  • zapis do newslettera
Dowiedz się więcej >>
Autor: Ewa Stadtmüller | Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu
Ocena: brak ocen liczba opinii: 1
formaty w cenie :

„Przypalona szarlotka” - to zbiór siedemdziesięciu czterech krótkich, pełnych ciepła i humoru opowiadań, których tematem jest przeżywanie roku liturgicznego w rodzinie oraz codzienne radości i problemy zapracowanych rodziców, aktywnej, bardzo „młodej duchem” babci oraz dzieci - dziewięcioletniego Maćka, przygotowującego się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i pięcioletniej Basi.

czytaj pełen opis >>

Przypalona szarlotka
Ewa Stadtmüller

Cena: 14.15zł

Halo, pogotowie?
Ewa Stadtmüller

Cena: 14.90zł

W zestawie
taniej!

Cena: 27.31zł

zamiast: 29.05zł
(zawiera 23% VAT)

Opis Publikacji

Ważne wydarzenia rodzinne takie jak: ślub cioci, śmierć dziadzia, narodziny braciszka są okazją do przybliżenia czytelnikom (najlepiej w wieku bohaterów tej książeczki, czyli 5 - 9 lat) poszczególnych sakramentów, związanych z nimi obrzędów religijnych oraz pięknych, starych tradycji.

Każda z opowieści kończy się niespodzianką: wierszem, zagadką, modlitwą, czy tekstem przedstawienia do domowego teatrzyku.

Zarówno rodzice czy dziadkowie jak i katecheci znajdą w tej książeczce niejeden pomysł na przeprowadzenie ciekawej rozmowy, czy zabawy z dziećmi.

Wiele mówi się i pisze o konieczności pielęgnowania więzi rodzinnych, o sile płynącej z trwania przy najważniejszych wartościach, o potrzebie bycia razem. „Przypalona szarlotka” jest próbą przełożenia tych „pobożnych życzeń” na język praktyki.

  

Dlaczego „Przypalona szarlotka”?
 
Wbrew pozorom, nie jest to rachunek sumienia roztargnionej gospodyni, ani parodia książki kucharskiej. Po prostu, przyszło mi kiedyś do głowy, że życie rodzinne przypomina czasem właśnie taką przypaloną szarlotkę. Gdy się je rozpoczyna, wszystko jest pięknie. Wydaje się, że to właśnie nam uda się upiec to „idealne ciasto”. Przepis jest, a jakże (nawet nie jeden), składniki są, dobre chęci też. Problem polega na tym, że trzeba pichcić we dwoje, potem troje, pięcioro..., a każdy ma swoją wizję. Jeden doda za dużo jabłek, drugi za mało cukru, a trzeci zapomni wyjąć z pieca na czas. I co wtedy? Jak za kwaśna, można posypać cukrem pudrem, jak przypalona, z grubsza oskrobać. Jak się nie da zjeść, trzeba zaczynać od nowa. Pan Bóg nie da nam w prezencie „idealnej szarlotki”, może tylko ulepszyć... kucharzy. Jeśli oni zbliżą się do ideału, to i szarlotce wyjdzie to na dobre.
 
Tego właśnie życzę z całego serca dużym i małym czytelnikom tej książki.
Autorka - Ewa Stadtmüller
 
 
 
 
NASZA RECENZJA

Rewelacyjne, pełne ciepła i humoru opowiadania. Ulubiona, wieczorna lektura naszych dzieci. „Przypalonej szarlotki” domaga się zarówno 9-cio letniemu Mateusz, jak i 5-cio letnia Marysia.

Pewnego dnia w naszym domu…

Z sąsiedniego pokoju dobiegają groźne okrzyki. Zastanawia mnie to, że ostre głosy przerywane są tłumionym chichotem dzieci.

- „Osioł!"

- Koza!"

- Małpiszon!"

- Makolągwa!”

Zbliżam się zaniepokojona i słyszę kolejne hasło. Tym razem wyraźnie rozróżniam głos Marysi:

- „Tarantula”.

- „Za ładnie” – komentuje starszy o dwa lata Michał. – „poszukajmy czegoś odpowiedniego w owadach i chrząszczach (…) O ten jest okropny (…) Ty żuczku gnojarku!”

- „Ty pierścienico obła!” – odpowiada najstarszy Mateusz.

Na zakończenie słyszę salwy śmiechu. Otwieram drzwi. Doskonały humor dzieci szybko udziela się i mnie.

Dopiero teraz uświadamiam sobie, że to efekt niedawnej lektury „Przypalonej szarlotki”. Dzieciom spodobały się, żartobliwe dialogi głównych bohaterów. Mnie zaś zaskakuje to, że tak doskonale je zapamiętały. W duchu mam nadzieję, że kolejna kłótnia pomiędzy naszymi pociechami zakończy się podobnie, jak to miało miejsce w cytowanym przez nie opowiadaniu, czyli obróceniem sporu w żart.

Do lektury książki Pani Ewy Stadmüller chętnie wracamy. Chłopcy mają swoje ulubione rozdziały: „Wielka wyprawa”, „Uśmiechnij się wodzu”. Marysia lubi te związane z adwentem i Bożym Narodzeniem. Opowiadania są świetnym wstępem do rodzinnych rozmów o wierze. Bardzo pomocne okazały się w okresie przygotowań syna do Pierwszej Komunii Świętej.

Ogromnie cieszymy się z wydania elektronicznego „Przypalonej szarlotki". Teraz naszą ulubioną lekturę będziemy mogli zabrać zapisaną na czytniku na dowolną wspólną wyprawę.

Gorąco polecam.

Dorota Cieślińska, DlaDucha.pl

 
 
 

Szczegóły publikacji

Autor: Ewa Stadtmüller

Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu

Ocena: brak ocen

Formaty:

ISBN: 978-83-257-0582-4

Rozmiar pliku: 22.6MB

Ilosć stron: 208

Język publikacji: polski

Data wydania:

Publikacja w kategoriach:
Bajki i opowiadania

Tagi dla publikacji:
bajki, opowiadanie, rodzina, Eucharystia


klienci którzy kupili ten produkt, kupili również

opinie o publikacji

Radosne opowiadania dla dzieci i rodziców. Polecam.


Anna Marta
20/10/2013