Informujemy, że wykorzystujemy dane zapisane za pomocą plików cookies. Służą one lepszemu dostosowaniu naszej oferty do Państwa potrzeb. Można je wyłączyć, modyfikując ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ukryj komunikat

treść allerta


DlaDucha.pl >> pomoc >> O audiobookach

PomocO audiobookach

Co to jest audiobook?

Audiobook (książka audio), tzw. książka mówiona – czytana przez lektora. W DlaDucha.pl książki audio oferowane są w formacie mp3. Książka czytana to doskonałe rozwiązanie dla:

  • osób zapracowanych – nagrania można odsłuchać, jednocześnie wykonując inną czynność,
  • dzieci – słuchanie rozwija wyobraźnię,
  • osób niewidomych,
  • oraz dla wielu innych osób, które nie mają możliwości pochylenia się nad tradycyjną lekturą w formie pisanej.

Audiobooka można słuchać wszędzie: na spacerze, podczas drogi do pracy, w samochodzie, w tramwaju, w czasie prac domowych, relaksując się po pracy, czy na wakacjach.

Na jakich urządzeniach mogę odsłuchać audiobooka?

Audiobook dostarczany jest w formacie mp3, co oznacza, że może być on odtwarzany na urządzeniach, które go obsługują, takich jak komputery (laptopy, netbooki, PC), e-czytniki z wbudowaną funkcją odtwarzania dźwięku, smartfony, telefony komórkowe, urządzenie mp3, tablety, iPody.

Jak nagrać audiobooka na płytę Audio CD?

Możesz to zrobić z pomocą programu Windows Media Player. Wskazówki (dla wersji programu 11.0):

  • Przygotuj czystą płytę CD-R.
  • Włącz program Windows Media Player.
  • Wybierz opcję Nagraj, a następnie Dysk CD audio.
  • Program poprosi o włożenie do napędu pustego dysku i o dodanie plików, które chcesz nagrać na płytę.
  • Windows Media Player podzieli twój materiał na odpowiednią ilość płyt. Ważne jest, żeby posegregować pliki tak, aby po nagraniu były odtwarzane we właściwej kolejności. W tym celu należy wybierać opcję Lista nagrywania, następnie Sortuj i Według Nazwy Plików.

Na jakich urządzeniach mogę odsłuchać audiobooka?

Audiobook dostarczany jest w formacie mp3, co oznacza, że można go odtworzyć na komputerze (laptopie, PC, netbooku), e-czytniku z wbudowaną funkcją odtwarzania dźwięku, smartfonie, urządzeniu mp3, tabletach.

Zabezpieczenia

Jak zabezpieczony jest audiobook?

Podobnie jak e-książki i e-prasa, książka audio również zabezpieczona jest znakiem wodnym (tzw. „watermark transakcyjny”). Watermark jest wkomponowany w treść nagrania, niesłyszalny dla ludzkiego ucha i stanowi skuteczne zabezpieczenie przed nielegalnym kopiowaniem i dystrybucją.

Pobieranie

W jaki sposób mogę pobrać zakupioną publikację?

Po wykonaniu szybkiego przelewu (PayU) otrzymasz na swój e-mail link, który przeniesie się do centrum pobierania w serwisie DlaDucha.pl. Tutaj będziesz mógł pobrać zakupiony produkt we wszystkich oferowanych formatach. Przesłany link będzie ważny przez 15 kolejnych dni. Zarejestruj się w serwisie, a wszystkie zakupione przez ciebie książki przechowane zostaną w wirtualnej bibliotece. Będziesz miał odtąd dostęp do swoich publikacji, kiedy tylko zechcesz.

 

Kupowanie i pobieranie